آموزش, فلایت کنترل و سیستم های مرتبط

استفاده از ماژول Speedybee USB ( ماژول بلوتوث ) برای تنظیم کوادکوپتر

اگر قصد دارید کوادکوپتر خود را با تلفن همراه تنظیم کنید ولی به علت عدم وجود پورت UART اضافی نمی توانستید یک ماژول بلوتوث روی فلایت کنترل نصب کنید. شما می توانید از ماژول Speedybee USB به عنوان یک ماژول بلوتوث استفاده کنید که در ادامه در مورد نحوه ی اتصال و راه اندازی بیشتر توضیح می دهیم.

این ماژول در اصل یک دانگل بلوتوث است که به پورت USB فلایت کنترل شما متصل می شود. این ماژول به شما این امکان را می دهد تا با نصب کردن نرم افزار بتافلایت روی تلفن همراه خود بتوانید وارد فریمور فلایت کنترل کوادکوپتر خود شوید و از پورت UART استفاده نکنید.

امروزه نرم افزار قدرتمند بتافلایت برای تلفن همراه طراحی شده که بسیار قدرتمند هستند و در سیستم عامل های اندروید و iOS قابل اجرا می باشد.

در نرم افزار تلفن همراه، شما می توانید تنظیماتی از قبیل بتافلایت OSD و LUA script را تغییر دهید. نرم افزار Speedybee به شما دسترسی کامل به صفحه ی بتافلایت CLI را می دهد درست مانند کامپیوتر.

نحوه ی استفاده از ماژول بلوتوث Speedybee USB

همراه ماژول Speedybee USB یک کانکتور XT60 برای اتصال به باتری قرار دارد. همچنین یک پورت USB برای اتصال به فلایت کنترل روی ماژول Speedybee USB قرار دارد.

باتری LiPo را به کانکتور XT60 متصل کنید و سر پورت USB را به فلایت کنترل متصل کنید( این ماژول تقریبا با تمام باتری های LiPo بین 2 تا 7 سل کار می کند ). به همین راحتی اتصال برقرار شد و شما می توانید تنظیم فلایت کنترل کوادکوپتر را با تلفن همراه در اختیار داشته باشید.

مشخصات ماژول بلوتوث Speedybee USB

  • ابعاد: 42x20x5.6mm
  • وزن: 3.5 گرم
  • ولتاژ ورودی: باتری Lipo با 2-7 سل ( ولتاژ بین 6-30 ولت )
  • محدوده رنج بلوتوث: 10 متر

رنگ های LED نشانگر چیست؟

  • LED1 (قرمز رنگ) -نمایش دهنده ی اتصال به باتری
  • LED2 (آبی رنگ) – نمایش دهنده ی اتصال ماژول به فلایت کنترل از طریق پرت USB
  • LED3 (سبز رنگ) – نمایش دهنده ی برقراری ارتباط بلوتوث ماژول با تلفن همراه

ضعف های برنامه ی Speedybee بتافلایت

با این که این نرم افزار بسیار قدرتمند است و همانند نسخه ی کامپیوتر آن عمل می کند اما بعضی از قابلیت ها را ندارد مانند:

  • فلش فریمور
  • انتخاب یا آپلود فونت برای OSD یا آپلود لوگو روی OSD

نتیجه گیری کلی

این یک ابزار واقعا مناسب است که از سیستم عامل های iOS و Android پشتیبانی می کند و اجازه ی دسترسی به تنظیمات فریمور بتافلایت را می دهد. این ماژول به شدت دوست داشتنی است چون پورت های UART اضافی را اشغال نمی کند و اتصال آن به فلایت کنترل بسیار راحت است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *